Terugblik op Editie 2019

Terugblik op het programma

Van 6 tot en met 11 november 2019 heeft de vzw FestivalvoorVrede.Gent de tweede editie van het festival georganiseerd, op 16 verschillende locaties in de Gentse wijken met 51 evenementen en 663 uitvoerders!
 

WOENSDAG 6 November

WOENSDAG – 6 NOV ’19 – 11u-14u – De Lijnbus 3 en 9 (Brugse Poort)

Op 6 november ging het Festivalvoorvrede.Gent van start in Gent.
Voor dit bijzondere festival, trokken we naar een bijzondere plek: Buslijn 3 en 9 van De Lijn, de bussen die door de Brugse Poort rijden. Tussen 11u en 14u speelde

Topviolist Sohaib Nabo: speelde in het Nationaal Orkest van Syrië tot zijn instrumenten en zijn huis vernield werden door Daesh. Sindsdien vluchtte Sohaib met zijn gezin naar Sint-Niklaas. Sohaib wil mensen kennis laten maken met de rijke geschiedenis van Syrië en zijn stad Aleppo en wil met zijn muziek mensen gelukkig maken. Sohaib Nabo vertrok op bus 3 aan de Dampoort (perron 1) om 10u56 , stapte over aan Rooigem op bus 9 om 11u19 richting Sint-Pieters!

WOENSDAG – 6 NOV ’19 – 14u30 – WZC Tempelhof (Sint-Margrietstraat 36)

Vzw Domino & Vriendenkring vzw Domino organiseerden in de polyvalente zaal van Woonzorgcentrum Tempelhof een optreden van het seniorenkoor ‘Morgenrood’. Uit het rijk repertoire van dit amateurgezelschap werden liederen gekozen die passen in het thema ‘Vrede’.

                

 WOENSDAG – 6 NOV ’19 – 18u – Nemrodzaal (Goudstraat 37 – Willem de Beersteeg) 

Laatstejaarstudenten van de educatieve bachelor lager onderwijs van de Arteveldehogeschool brachten, samen met ‘Hedera’, het kinderkoor van de Montessorischool Klimop, o.l.v. Katrien Berkvens, een aantal liederen die door de studenten en het koor muzisch werden uitgewerkt.

WOENSDAG – 6 NOV ’19 – 20u – O.L.Vrouw Sint-Pieterskerk
(Sint-Pietersplein) 

Een prachtig einde van de eerste festivaldag: de Interlevensbeschouwelijke Werkgroep Gent (IWG) verzorgde een muzikale avond met volgende bijdragen:

  • Farnoosh Khodadadeh: muziek op de DAF een Perzisch-Koerdisch muziekinstrument
  • Huis van de Mens (Niki Vanlerberghe-zang en Nils Vandevijvere-gitaar)
  • Zen Sanga boeddhisme (poëzie, zang, traditionele instrumenten)
  • Protestantse Rabotkerk (Orgelmuziek, Agnes Manianga en Andries Vandevyver-zang en gitaar)
  • Moslimgemeenschap (Koranrecitatie),
  • Dominicus (De vrede bezongen en geconcretiseerd)
  • Naïm Martini (Syrisch-maronistisch Christen- zang, begeleid op piano door Martijn Lambrecht)
  • Paratum Cor – Gregoriaans koor van de Sint-Niklaaskerk

… dit alles in het teken van ‘De gedachten zijn vrij’ een gevarieerd interlevensbeschouwelijk programma.

  

Bekijk hier het filmpje van de optredens in de Sint-Pieterskerk.

DONDERDAG 7 November

DONDERDAG – 7 NOV ’19 – 20u – In de Ruimte (Fransevaart 28,9050 Gent)

Een gevarieerd programma van muziek en dans met optredens van:

                                           VRIJDAG 8 November

VRIJDAG – 8 NOV ’19 – 12u00-13u30 – Campus Schoonmeersen (Hogent), V.Vaerewyckweg 1, Gent 

Een multicultureel studentenevenement door en voor studenten

  • Sfeervolle klassiekers door Studentenfanfare Gent
  • Zang in Lingala door Junior Akwety met treffende inleiding van Miriam Buegnange Mitu, studente bedrijfsmanagement
  • Instrumentale vloedgolf aan diversiteit door studentenvereniging Apollo
  • Sprekende modeshow door Sylvia Sarpong, studente mode aan het KASK
  • Verbindende pianomuziek met zang door André Maryns, student secundair onderwijs

 

VRIJDAG – 8 NOV ’19 – 19u30 – Groenzaal, Lange Boomgaardstraat 116, Gent 

  • Het kinderkoor van de Gentse steinerschool
    De kinderen van klas vier, vijf en zes van de Gentse Steinerschool zongen stemmige liederen en canons over de vrede en het leven onder leiding van Linde Denys en begeleid op piano door Wouter Beeckman.
  • Tamsen Devaere: piano en zang, eigen interpretatie van populaire muziek van vroeger en nu

ZATERDAG 9 November

ZATERDAG – 9 NOV ’19 – 15u – Sint-Jacobskerk (Bij Sint-Jacobs)

Koor van ‘Allez chantez’ : samenzang voorbehouden aan familieleden 

 

ZATERDAG – 9 NOV ’19 – 20u – Sint-Jacobskerk (Bij Sint-Jacobs)

Koor van ‘Allez chantez’ : samenzang voor groot publiek!

ZATERDAG – 9 NOV ’19 – 20u – Miryzaal (Biezekapelstraat 9) 

Muziek en dansavond met optredens van:

Bekijk hier het filmpje van de verschillende optredens in de Miryzaal.

ZATERDAG – 9 NOV ’19 – 20u – De Centrale (Kraankindersstraat 2) 

Gentertainment (organisatie vzw Jong, Cult’Us, De Centrale): Jonge Gentse artiesten bezetten De Centrale om hun Skillz te tonen tijdens de 3e editie van ‘Gentertainment’. 

‘Gentertainment’ maakt deel uit van het (Gentse) artistieke project Cult’Us (Cultural Universal Learning ans Teaching through Unified Stories)

ZONDAG 10 November

ZONDAG – 10 NOV ’19 – 15u – Coyendanspark (Voorhoutkaai 43)

‘Buren van de Abdij’ organiseerden een ‘Vredesboomaanplanting’. Het betrof de aanplanting van een Ginkgo Biloba (stekje van overlevende Hiroshima-boom) in het Coyendanspark en dit vergezeld van Japanse muziek. Achteraf, voor de liefhebbers,  een panelgesprek met koffie en taart.

     

ZONDAG – 10 NOV ’19 – 17u00 – Planeet Mars (Land van Waaslaan 78) 

Optreden van verschillende dansgroepen en verschillende dansstijlen:

ZONDAG – 10 NOV ’19 – 16u30 – Restaurant Panda (Oudburg 38) 

Vzw Viadagio organiseerde een muzikaal optreden van 2 x 35′ 

  • Eline Deurinck (celliste)
  • Stijn Bettens (accordeonist )
  • Sarah D’hondt (zang)

ZONDAG – 10 NOV ’19 – 18u30 – Dansschool Polariteit (Verkortingstraat 55, 9040 Sint-Amandsberg) 

Kunst brengt Vrede in de wereld, in je hoofd en in je hart

Pol Van Assche (vzw Polariteit) gaf een uiteenzetting over de verbindende en helende kracht van zang, dans en muziek. Het werd een vertelling, multimediaal ondersteund, over zijn rijke carrière als danspedagoog. Als Goodwill Ambassadeur voor ‘Handicap International’ ervaarde hij sterk hoe ‘Kunst’ heilzaam kan werken in conflictgebieden.

MAANDAG 11 November

 MAANDAG – 11 NOV ’19 – 15u – Zuilenzaal Geuzenhuis (Kantienberg 9) 

Een gevarieerd programma van muziek en dans met optredens van:

  • de Dans – RUH: Oosterse dansgroep Noord-Afrika en Midden-Oosten. Brengen dansen in authentieke kledij.
  • Juan Sampé/La Cantera del Brujo : flamenco – vlammende zanger gitarist met een aanstekelijk programma
  • Mustafa Aydin: Turks/Koerdische muziek – Turkse en Koerdische liederen met tembur en soms met saz.

MAANDAG – 11 NOV ’19 – 17u-18u  – UFO/UGent (St.Pietersnieuwstraat 33)

SLOTCONCERT van het Festival voor Vrede : Thema’s: Vrede, Vreugde, Hoop olv producer en dirigent Dirk Brossé

  • Tango Tout Court (Saxkwartet Outlier) – Dirk Brossé

  • Hedera (kinderkoor – Montessorischool olv Katrien Berkvens) -Vredeslied Hedera (Jan Vuye/ Leen Cogghe) – Funga Alafia (Traditioneel) – Ilgaz (Turks                                                                                                                                                                       Traditioneel) – Fatou wé (Traditioneel)  

  • Ibernice MacBean

    Imagine  (John Lennon ) –   Heal the World (Michael Jackson) – No More ( Dirk Brossé)  Ibernice MacBean, zang / Alex Roosenmeyers, piano / Saxkwartet Outlier

  • Dans en Muziek uit Afrika : Konkoba Dundun Ensemble olv Moussa Dembele (Raul Anima, dans; Ayitevi Danae, dans; Bart Triter; Ikomo Soyongo, Luc Sanou)

  • Dirk van Vaerenbergh (Meneer de President-Boris Vian)

  • De jonge Gentse Vioolschool: Halleluja (Leonard Cohen ) –                                                                                          

    Mückentanz   (Holder-Rohmberg )                                                                                             De vioolscholen ‘Fiegeletje’ & ‘Vioolopmaat’ olv Joanna Vlaeminck en Saartje De Muynck.

  • Moderne dans : Rebirth (Dansers Psycho’s: Karen Moens, Steven De Smet, Sandrine Franco, Nancy De Backer, Katrien Horwath, Pascal Crevecouer, Ellen Stynen, Anton Poncin. Choreografie: Sam Dewaele)

  • Ibernice MacBean

    Smile  (Charlie Chaplin ) –   La vita e bella (Nicola Piovani) – L’homme de la Mancha ( Mitch Leigh)  Ibernice MacBean, zang / Alex Roosenmeyers, piano / Saxkwartet Outlier

  • Vredesboodschappen (Hedera kinderkoor (begeleid op piano, versie in D)
  • Ode an die Freude (Ludwig Van Beethoven) Alex Roosenmeyers, piano / Saxkwartet Outlier / publiek
  • We will rock you (Queen) – Helena Mayorga-Paredes, gitaar, Ibernice MacBean, zang, Saxkwartet Outlier, Hedera kinderkoor, Konkoba Dundun Ensemble, De vioolscholen ‘Fiegeletje’ & ‘Vioolopmaat’, Alex Roosenmeyers, publiek.

Voor meer foto’s en filmpjes over het Festival: zie onze Facebookpagina